Hodočašće naše Župe u Krašić i na Stepinčev grob u zagrebačkoj katedrali (FOTO)

Vjernici Župe Svetog Ilara predvođeni župnikom don Bernardom Pleše ovog su vikenda krenuli na hodočašće u Krašić rodni kraj bl. Alojzija Stepinca, te njegov grob u Zagrebačkoj katedrali.

Nakon što su sinoć stigli u Svetu Nedjelju gdje su prenoćili, jutros su hodočastili u Krašić, a zatim krenuli u Zagreb na grob bl. Alojzija Stepinca. U 12 sati su u Zagrebačkoj katedrali sudjelovali na sv. Misi koju je predvodio dubrovački biskup mons. Mate Uzinić. Za danas popodne je planiran polazak za Varaždin obilazak katedrale Uznesenja Marijina na nebo i samostana Uršulinki, a na večer dolazak u Ludbreg gdje će u nedjelju prisustvovati pobožnost Križnoga puta u svetištu Presvete Krvi Kristove i sv. Misi u župnoj crkvi.

 • krasic01
 • krasic02
 • krasic03
 • krasic03a
 • krasic04
 • krasic05
 • krasic06
 • krasic07
 • krasic08
 • krasic09
 • krasic10

slike: Bibijana Lise

Back to Top