„Caritasove bilježnice“ prigodna akcija u nedjelju, 4. rujna nakon misnih slavlja

Povodom početka nove školske godine Caritas Dubrovačke biskupije na župama organizira prigodnu akciju „Caritasove bilježnice“.

U nedjelju, 4. rujna, nakon misnih slavlja, svi zainteresirani će moći uzeti bilježnicu-dvije te za njih dati svoj dobrovoljni prilog. Prikupljena novčana sredstava namijenjena su korisnicima pomoći Caritasa Dubrovačke biskupije.

Caritasove bilježnice ove jeseni stižu u malom i velikom formatu, a ukrašene su prigodnom poticajnom porukom: Radost ljubavi mijenja svijet. Poruka je potaknuta proteklom Godinom obitelji Amoris laetitia u cijeloj Katoličkoj Crkvi.

Akcija „Caritasove bilježnice“ je prva u nizu akcija ususret Danu Caritasa Dubrovačke biskupije koji se slavi 24. rujna. Ove godine obilježava se 32 godina djelovanja biskupijskog Caritasa, koji je svoje aktivnosti započeo za vrijeme ratnih stradanja.