ŽUPNI OGLASI - 7. Nedjelja kroz godinu i nedjelja Sakramenta

Danas je 7. Nedjelja kroz godinu i nedjelja Sakramenta
Svete mise kroz tjedan redovito u 18,00 sati, subotom ujutro u 8,00.

Četvrtkom poslije sv. mise euharistijsko klanjanje

     Srijeda: 26. 02. – ČISTA SRIJEDA – PEPELNICA
-    sveta misa u 18,00 sati te blagoslov pepela i pepeljenje.
-    Taj dan je obavezan post i nemrs. Post (jednom na dan do sitosti jesti) obvezuje sve punoljetne osobe do 60 godina starosti, a nemrs (uzdržavanje od masnih jela) sve vjernika iza 14. godine života.
     
     Započinje korizmeno vrijeme koje traje do Vazmenog trodnevlja, a obilježje mu daje naglašeni duh pokore. Vjernička je obveza nemrs u sve korizmene petke. U liturgiji se ispušta poklik Aleluja, u misi Slava.

     Nedjelja: 01. 03. – 1.- Korizmena nedjelja
Svete mise:    Plat:   8,30
        Mlini: 10,00; 11,15
Poslije svake svete misa bit će pepeljenje.

     Pobožnost Križnoga puta:
Petak        - 17,30 sati
Nedjelja     -  9,30 sati

     U subotu, 29. 02. 2020. u 16,00 sati slaviti ćemo sv. misu za bolesne stare i nemoćne. Bit će i mogućnost za svetu Ispovijed. Nakon mise imali bi malo zajedničko druženje, te pozivam domaćice da naprave kakav kolačić ili pokoju fritulu.
Molim animatore, krizmanike i sve koji žele da dođu večeras u 19,00 sati na dogovor kako i na koji način pomoći svima onima koji žele doći na misu.

     Oni koji su se prijavili za hodočašće Drinskim mučenicama, neka mi dostave svoje podatke: datum i mjesto rođenja, broj putne isprave i telefon. Od onih koji su bili prošle godine na hodočašću podatke imam.

Back to Top