Župni oglasi - 4. Nedjelja Došašća

Danas je 4. Nedjelja Došašća.

Utorak 24. prosinca – Badnji dan.
Ujutro u 6,00 sati je misa zornica.

Misa ponoćka je u točno u ponoć, a prije toga u 23,30 je božićna priredba koju nam priređuju s. Bosiljka i s. Ivanka s djecom.

Srijeda: 25. prosinca – BOŽIĆ - ROĐENJE ISUSOVO
Svete mise su u     Platu u 8,30
            Mlinima u 10,00

Ovaj tjedan je Božićna osmina – svaki dan se salvi kao blagdan

Zbog blagoslova obitelji, sv. mise su redovito svakog dana ujutro u 7,30

Četvrtak: 26. prosinca - sv. Stjepan, mč.
Svete mise:    
- 08,30 Soline
- 10,00 Kupari

Petak: 27. prosinca - sv. Ivan, ap. i ev.

Subota: 28. prosinca - Nevina dječica, mč.

Nedjelja: 30. prosinca – sv. Obitelj: Isus, Marija i Josip
To je ujedno i dan selilaca i izbjeglica.
Sveta mise su po nedjeljnom rasporedu.

Blagoslov obitelji počinje u 26. prosinca 2019. a završava 04. siječnja 2020. Prvi dan 26. 12. Blato, stari i Novi Kupari započinje poslije 10,00 , a Plat od 13,00 sati. Ostale dane od 8,30 sati pa do otprilike 17,00. Po rasporedu možete zaključiti kada će svećenik pohoditi vaš dom i obitelj. Bilo bi lijepo i poželjno da bude okupljena cijela obitelj. Za blagoslov bi trebali pripremiti blagoslovljenu vodu i križ. Postoji li križ na zidu, nije ga potrebno skidati.

Uz svećenika i fabričera u blagoslovu će nas pratiti i netko od naši ministranata.

Prošle nedjelje naši mladi i obitelji uspješno su organizirali još jednu akaciju „Imaj srce za druge“. Ovaj puta u Srebrenom. Prodajom svježih  fritula, te božićnih ukrasa prikupilo se preko 8.000,00 kn. I danas poslije mise prodavati će božićne ukrase koje su tijekom adventa sami izrađivali.

Članice Dubrovačkog komornog tria – Stefani Grbić – orgulje, i Đive Kušelj- flauta, zajedno s našim crkvenim zborom Sv. Ilara i s. Ivanka, izvesti će Božićne pjesme iduću nedjelju 29. 12. 2019. iza mise u 10 sati.

Nemojmo zanemariti današnje predsjedničke izbore. I nemojmo misliti kako nije važno izaći na glasovanje. To je i kršćanska odgovornost. Citirati ću samo stihove pjesnika Dobriše Cesarića:

Teče i teče, teče jedan slap;
Što u njem znači moja mala kap?

Gle, jedna duga u vodi se stvara,
I sja i dršće u hiljadu šara.

Taj san u slapu da bi mogo sjati,
I moja kaplja pomaže ga tkati

Back to Top