„Caritasove bilježnice“ prigodna akcija u nedjelju, 4. rujna nakon misnih slavlja

Povodom početka nove školske godine Caritas Dubrovačke biskupije na župama organizira prigodnu akciju „Caritasove bilježnice“.

U nedjelju, 4. rujna, nakon misnih slavlja, svi zainteresirani će moći uzeti bilježnicu-dvije te za njih dati svoj dobrovoljni prilog. Prikupljena novčana sredstava namijenjena su korisnicima pomoći Caritasa Dubrovačke biskupije.

Caritasove bilježnice ove jeseni stižu u malom i velikom formatu, a ukrašene su prigodnom poticajnom porukom: Radost ljubavi mijenja svijet. Poruka je potaknuta proteklom Godinom obitelji Amoris laetitia u cijeloj Katoličkoj Crkvi.

Akcija „Caritasove bilježnice“ je prva u nizu akcija ususret Danu Caritasa Dubrovačke biskupije koji se slavi 24. rujna. Ove godine obilježava se 32 godina djelovanja biskupijskog Caritasa, koji je svoje aktivnosti započeo za vrijeme ratnih stradanja.

Back to Top