Župne obavijesti - 2. nedjelja Došašća

Danas je 2. Nedjelja Došašća
Četvrtak: 13. prosinca – sv. Lucija, dj. i mč.
Patak: 14. prosinca – sv. Ivan od Križa, prez. i n.

Subota: 15. prosinca – Sv. Marija Krucifiksa utemeljiteljica družbe naših sestara „Službenica Milosrđa“. Svečana sv. Misa je u samostanskoj crkvi na Pilama u 18,00 sati koju predvodi  don Hrvoje Katušić, generalni vuikar. Našim sestrama  u ime cijele župne zajednice čestitam njihov blagdan.

Nedjelja: 16. prosinca – III. NADJELJA DOŠAŠĆA
Sveta mise:    Plat:- 08,30
Mlini: - 10,00; 11,15
To je ujedno i Nedjelja Caritasa. Sva prikupljena milostinja ide za Caritasa, odnosno za one koji su u potrebi.

Božićna ispovijed biti će u subotu 22. prosinca u 15,00 sati. Svaki dan prije mise zornice tko želi ima mogućnosti ispovijedanja. Nemojte čekati Badnji dan, ili pred samu ponoćku, jer tada neću imati vremena za ispovijedanje.

Klanjanje i ispovijed za krizmanike biti će u četvrtak 13. prosinca u 20,30 sati. Obavezno moraju doći svi krizmanici, a mogu i roditelji.

Caritas Dubrovačke biskupije organizira 12. humanitarnu akciju “Podijelimo radost Božića” za potrebite sinjske i imotske krajine.
Paketi s nekvarljivom hranom i higijenskim potrepštinama mogu se donijeti na Pile, u subotu 15. 12. 2018. od 9 do 16 sati ili u nedjelju 16. 12. 2018. od 9 do 13 sati.


Dubrovačka biskupija – Vijeće za kulturu i znanost: u nedjelju 9. prosinca 2018. u 20. sati u crkvi Male braće, organizira „Adventski koncert“ crkvenih zborova naše biskupije.

Dubrovačka biskupija – Vijeće za mlade: - u subotu 15. prosinca 2018. u crkvi Male braće u Dubrovniku s početkom u 14,00 sati organizira cjelodnevnu „Adventsku duhovnu obnovu za mlade“, a koju vodi don Hrvoje Katušić.

Blagoslov obitelji započet ćemo u četvrtak 27. prosinca, a raspored ćemo napraviti do slijedeće nedjelje.

Ispovijed starih, nemoćnih i bolesnika biti će slijedeći ponedjeljak 17. i utorak 18. prosinca. Molio bih obitelji, te susjede takvih da nam jave, napose za one za koje možda ne znamo, a u potrebi su.

Back to Top