Župne obavijesti - 33. nedjelja kroz godinu

Danas je 33. nedjelja kroz godinu.
Današnja nedjelja po želji pape, od prošle godine, slavi se kao Svjetski dan siromaha.
Po odredbi našeg biskupa mons. Mate Uzinića, sva milostinja koja se danas prikupi ide za potrebe siromašnih.

Srijeda: 21. studenoga – Prikazanje BDM u hramu (Gospa od zdravlja)

Četvrtak: 22. studenoga – sv. Cecilija, dj. i mč.

Nedjelja: 25. studenoga – KRIST KRALJ
Sveta misa:     Plat       8,30 sati.
Mlini    10,00; 11,15

Redovite svete mise su u 18,00 sati, te subotom ujutro u 8,00 sati.
Danas je u našoj biskupiji akcija prikupljanja pomoći stradalima od potresa i tsunamija u Indoneziji. Na izlazu iz crkve moći će te dati svoj novčani prilog.

Želi li se tko prijaviti na  Obiteljsku školu od koje će se održati 23. – 25. 11. 2018. u hotelu Park u Dubrovniku, može još danas i sutra.  Cijena po osobi 615,00 kn; za djecu do 10 godina je besplatno, a od 10 – 14 godina 50%.

Hrvatski biskupi, okupljeni u Rimu na pohodu ad limina apostolorum, pozivali su vjernike na molitvu za sve žrtve Domovinskog rata. Biskupi su odlučili da se ovogodišnji spomen na žrtvu Vukovara i druge žrtve obilježi zvonjavom zvona svih crkava u Hrvatskoj u nedjelju, 18. studenoga, u 18 sati i 11 minuta.  Tako će danas u 18 sati i 11 minuta zazvonit i zvona naše župne crkve.